Campionatul National de Enduro Cross

Campionatul National de Enduro Cross

In data de sambata, 01 octombrie 2016, se va desfasura in localitatea Rasnov, etapa a VI-a din Campionatul National de Enduro Cross, pe traseul amenajat pe dealul Dumbrava Mica la iesirea din Rasnov, in apropierea drumului national spre Predeal.
Traseul in forma de circuit are o lungime de cca 7 km si prezinta obstacole naturale atat in urcare cat si in coborâre, cu diferite grade de dificultate.
Sunt admise la start orice motociclete de enduro sau de motocross, ATV-uri şi QUAD-uri in doi sau patru timpi, cu unul sau doi cilindrii, care au fost acceptate la verificarea tehnica.
Toti concurentii iau startul in acelasi timp si efectueaza un numar maxim de tururi in timpul
stabilit.
Sunt asteptati la start in jur de 40 de raideri din tara, clasati in diferite categorii.
Startul competitiei este de la ora 11:00.
Campionatul national de enducross – este un eveniment organizat de Clubul Auto Crono in colaborare cu Jitsu Motorsport Zărneşti sub tutela FRM si este sustinut de Primaria RASNOV
Parteneri media: FRM, Autostiri.ro

Ultima actualizare ( Luni, 26 Septembrie 2016 21:02 )

2018-10-18