SĂRBĂTOAREA ROZELOR

COMUNICAT DE PRESĂ

Primăria Orașului Râșnov vă invită în perioada 14 – 15 iunie 2014 la SĂRBĂTOAREA ROZELOR.

Festivalul inspirat de emblema istorică a Râșnovului se va desfășura în Cetatea Râșnov și Promenada Sisi.

Surpriza ediției a V-a a Sărbătorii Rozelor este concertul vedetă susținut de chitariștii mexicani Antonio ,,Michito” Llarena și Ricardo Álvarez. ,,O nouă zi ... un nou soare” este un concert de flamenco prezentat în România, la Sibiu, în cadrul Festivalului internațional de Teatru, și la Râșnov. Proiectul muzical este susținut de Ministerul Culturii din Mexic (vezi doc. atașat).

,,Sărbătoarea Rozelor" mai cuprinde spectacole și ateliere de măiestrie pentru copii și vernisajul unei expoziții de artă (pictură, grafică, gravură, colaj, tehnici mixte).

Pentru programul organizat în Promenada Râșnovului (,,Sisi"), intrarea publicului este liberă.

Vă așteptăm cu drag !

Cu aleasă prețuire,
Primar Adrian Veștea

PROGRAM SĂRBĂTOAREA ROZELOR