PROGRAM ZILELE ORAȘULUI RÂȘNOV FESTIVALUL ECVESTRU ediția a XIV-a 19 – 21.08.2016

VINERI – 19.08.2016

16:00 Parada Orașului

17:00 Cuvânt de deschidere – D-nul Președinte al Consiliului Județean Brașov –

Adrian Ioan Veștea

D-nul Viceprimar al Or. Râșnov – Liviu Călin

Butnariu

17:15 Călușarul Râșnovean

17:30 Ansamblul Romana

17.45 Majorete Cadete Râșnov

18:00 Recital KARINA

18:30 Recital Cătălin LĂCĂTUȘ

19:00 Recital ROSENTHAL

19:30 Recital MĂDĂLINA BENGA

20:00 Recital ”LĂZĂROIU BAND”

SÂMBĂTĂ – 20.08.2016

11:00 – 16:00 Festivalul Ecvestru

Deschiderea oficială

Parada trăsurilor

Demonstrații de cascadorie

Concurs de frumusețe cabalină pe rase de cai

Parada participanților

16:00 Dans modern Clubul Copiilor – Râșnov

17:00 Recital BIANCA BULIGA

17:15 Recital KIDS MUSIC PRODUCTION

18.15 Trupa de dans PETER DANCE ACADEMY RÂȘNOV

18:30 Recital PITICU & IULIA CARAIMAN

19:15 Recital Trupa CALEnDAR

20:00 Recital Trupa LIVE

21:00 Recital DORIAN POPA

22:00 Focuri de artificii

22:15 Recital Trupa ”VAMA”

DUMINICĂ – 21.08.2016

11:00 – 16:00 Festivalul Ecvestru

Parada doamnelor

Concurs de tracțiune

Show-uri de dresaj ecvestru

Sărituri peste obstacole

16:00 Ansamblul Folcloric ”MUGURELUL” Râșnov

17:00 – 21:00 Program muzică populară SUFLET ROMÂNESC cu prezentatoarea Doina Mitrea și următorii interpreți:

Victoria Meitescu

Claudia Olari