Ziua Copilului sărbătorită la Râșnov, 31 mai-2 iunie

Organizatori: Primăria oraşului Râşnov, în colaborare cu grădiniţele, şcolile generale,
Liceul Tehnologic şi Clubul Şcolar Sportiv Dinamo din Râşnov

Vineri, 31 mai 2013

ora 10.00 – centrul oraşului Râşnov (copii de la grădiniţe şi clasele 0 – II din şcoli)
- cuvânt deschidere Primarul oraşului Râşnov
-         desene pe asfalt
-         concurs role
-         concurs triciclete şi biciclete
Premiere: ora 11.00

ora 11.00 – Valea Cărbunării – zona Bazei Olimpice de Sărituri cu Schiurile-
-         cros şcolar (categorii B / F, clasele V-VI, VII-VIII, IX-X)
-         concurs role (categorii B / F, clasele V-VI, VII-VIII, IX-X)
-         turneu fotbal (clasele III-IV)
Premiere: ora 13.00

Sâmbătă, 1 iunie 2013
ora 10.00 – Valea Cărbunării – Baza Olimpică de Sărituri cu Schiurile
-  cuvânt deschidere Primarul oraşului Râşnov
-         Cupa 1 Iunie la sărituri cu schiurile (concurs naţional pentru 14 categorii, pe toate cele 4 trambuline)
-         cros sportiv M/ F
Premiere: la terminarea probelor

Duminică, 2 iunie 2013
ora 10.00 – Valea Cărbunării – Baza Olimpică de Sărituri cu Schiurile
Premiere: la terminarea probelor

Ultima actualizare ( Joi, 30 Mai 2013 22:16 )

Curs valutar indisponibil

Portal Primăria Râşnov © 2010 - 2020