Română (România)English (United Kingdom)
Ştiri
Ziua Copilului sărbătorită la Râșnov, 31 mai-2 iunie PDF Imprimare Email

Organizatori: Primăria oraşului Râşnov, în colaborare cu grădiniţele, şcolile generale,
Liceul Tehnologic şi Clubul Şcolar Sportiv Dinamo din Râşnov



Vineri, 31 mai 2013

ora 10.00 – centrul oraşului Râşnov (copii de la grădiniţe şi clasele 0 – II din şcoli)
- cuvânt deschidere Primarul oraşului Râşnov
-         desene pe asfalt
-         concurs role
-         concurs triciclete şi biciclete
Premiere: ora 11.00

ora 11.00 – Valea Cărbunării – zona Bazei Olimpice de Sărituri cu Schiurile-
-         cros şcolar (categorii B / F, clasele V-VI, VII-VIII, IX-X)
-         concurs role (categorii B / F, clasele V-VI, VII-VIII, IX-X)
-         turneu fotbal (clasele III-IV)
Premiere: ora 13.00

Sâmbătă, 1 iunie 2013
ora 10.00 – Valea Cărbunării – Baza Olimpică de Sărituri cu Schiurile
-  cuvânt deschidere Primarul oraşului Râşnov
-         Cupa 1 Iunie la sărituri cu schiurile (concurs naţional pentru 14 categorii, pe toate cele 4 trambuline)
-         cros sportiv M/ F
Premiere: la terminarea probelor

Duminică, 2 iunie 2013
ora 10.00 – Valea Cărbunării – Baza Olimpică de Sărituri cu Schiurile
-         Cupa 1 Iunie la sărituri cu schiurile (concurs naţional pentru 14 categorii, pe toate cele 4 trambuline)
Premiere: la terminarea probelor

 

Ultima actualizare ( Joi, 30 Mai 2013 22:16 )
 
ANUNT de licitatie privind intretinerea si curatarea pajistilor si pasunilor din zonele: Valea Carbunarii, Dumbrava si Valea Lunga PDF Imprimare Email

Lista documente:

- CAIET DE SARCINI ▼

- Fisa de date ▼

- FORMULARE ▼

- Clauze contractuale obligatorii ▼

- Antemasuratoare ▼

Ultima actualizare ( Luni, 15 Aprilie 2013 18:38 )
 
Informare cu privire la intentia de elaborare PUZ PDF Imprimare Email

Pentru mai multe detalii click aici.

Ultima actualizare ( Joi, 14 Martie 2013 18:46 )
 
ANUNT - privind declansarea procedurii de atribuire a unui numar de 21 autorizatii taxi pentru efectuarea transportului de persoane in regim de taxi in orasul Rasnov PDF Imprimare Email

Nr.3309/27.02.2013

Orasul Rasnov, cu sediul Primariei in Piata Unirii, nr.12, jud. Brasov, tel.0268230027 declanseaza procedura de atribuire a unui numar de 21 autorizatii taxi, avand numerele de ordine de la 35 la 55, pentru transport de persoane in regim de taxi.

Solicitantii vor depune pana la data de 30.04.2013, ora 15.00 la registratura institutiei, urmatoarele documente:

a) cerere de participare;

b) declaratia pe propria raspundere ca detine autorizatie de transport valabila;

c) declaratia pe propria raspundere ca detine sau va detine, in max. 6 luni, autovehicule, pe tipuri, in proprietate sau leasing, cu precizarea criteriilor de departajare pe care le indeplineste fiecare pentru obtinerea punctajelor ;

d) scrisoare de garantie de 5% din valoarea cu care va fi achizitionat fiecare autovehicul, pentru fiecare dintre acestea, in cazul in care transportatorul nu detine autovehiculele la data depunerii declaratiei prevazute la lit.b.

Rezultatul atribuirii se va anunta in data de 10.05.2013, iar eliberarea autorizatiilor taxi va incepe cu data de 24.05.2013 (in functie de data sedintei Consiliului Local in care se va aproba atribuirea) .

Criteriile de departajare si punctajele acordate:

A. vechimea autovehiculului de la data fabricatiei:

pana la 1 an - 10 puncte

intre 1 si 2 ani – 8 puncte

intre 2 si 3 ani – 6 puncte

intre 3 si 4 ani – 4 puncte

intre 4 si 5 ani – 2 puncte

B. clasificarea autovehiculului conform normelor de poluare:

euro V - 15 puncte

euro IV – 10 puncte

euro III 5 puncte

euro II 0 puncte

C. volumul portbagajului util si echiparea cu aer conditionat:

- volumul interior: clasa mare (peste 600 l) – 6 puncte

clasa medie (intre 300 – 600 l) - 5 puncte

clasa mica (sub 300 l) - 3 puncte

- aer conditionat: - 10 puncte

D. vechimea in ani de cand transportatorul desfasoara autorizat activitate de transport:

peste 5 ani – 5 puncte

intre 4 si 5 ani – 4 puncte

intre 3 si 4 ani – 3 puncte

intre 2 si 3 ani – 2 puncte

intre 1 si 2 ani – 1 punct

pana la 1 an - 0 puncte

E. gradul de protectie a pasagerilor :

peste 6 airbaguri – 8 puncte

intre 4 si 6 airbaguri – 6 puncte

intre 2 si 3 airbaguri – 4 puncte

1 airbag – 1 punct

F. forma de detinere a autovehiculului:

proprietate – 2 puncte

leasing - 1 punct

G. posibilitatea asigurarii reale a prezentei autovehiculului in activitate de minimum 8 ore pe zi lucratoare :

peste 8 ore/zi 4 puncte

8 ore/zi – 2 puncte

H. dotari suplimentare ale vehiculului:

perete despartitor sofer - client – 7 puncte

dispozitiv GPS monitorizare – 5 puncte

dispozitiv de plata prin intermediul cardului – 5 puncte

dispozitiv de inregistrare a precizarilor facute de client – 3 puncte.

Elementele prevăzute la lit. C), E) şi H) precum si culoarea autovehiculului, se certifică de R.A.R. prin intermediul certificatului de agreare. In cazul in care aceste date nu sunt identice cu cele prezentate in declaratia pe proprie raspundere, atribuirea autorizatiei taxi va fi anulata.

 

Ultima actualizare ( Marţi, 05 Martie 2013 08:30 )
 
ANUNT - privind reluarea licitatiei publice deschise pentru inchirierea a trei suprafete de teren situate in incinta Pietei Agroalimentare Rasnov PDF Imprimare Email

Nr.3510/01.03.2013

 

Orasul Rasnov organizeaza in data de  20.03.2013, ora 12.00, la sediul Primariei din  Piata Unirii, nr.12, jud. Brasov, licitatie publica deschisa cu strigare, privind inchirierea pe o perioada de 1 (un) an,  a trei suprafete de teren : lotul nr.4 (25 mp), lotul nr. 6 (25 mp) si lotul nr. 11 (18 mp) situate in incinta Pietei Agroalimentare din orasul Rasnov, str. Republicii, in vederea amplasarii de module comerciale. Persoanele interesate pot achizitiona documentatia de la sediul institutiei. Inscrierea la licitatie se face pana in data de 20.03.2013, ora 10.00 la registratura primariei. Relatii la telefon 0268230002, int.226.

Primar,
Ec. Adrian Ioan Vestea

Ultima actualizare ( Marţi, 05 Martie 2013 08:27 )
 
Vizita președintelui Comitetului Internațional Olimpic pe Valea Cărbunării, 17 februarie 2013 PDF Imprimare Email

 

Preşedintele Comitetului Internaţional Olimpic la Râşnov
În dimineaţa zilei de 17 februarie 2013, la ora 11.00, Baza Olimpică pentru Sporturi de Iarnă Râşnov - Valea Cărbunării a fost vizitată de Jaques Rogge, preşedintele Comitetului Internaţional Olimpic, însoţit de Octavian Morariu, preşedintele Comitetului Olimpic şi Sportiv Român, şi Ioan Dobrescu, secretar general C.O.S.R., vicepreşedintele Comitetului de Organizare F.O.T.E. Braşov.
Delegaţia oficială a vizitat baza sportivă şi a asistat la o parte din antrenamentele băieţilor de pe trambulina K 90.
Preşedintele Jaques Rogge: ,,Este foarte frumos la Râşnov, baza sportivă arată impecabil şi am remarcat că au venit mulţi spectatori chiar şi la antrenamentele săritorilor. Dacă organizarea F.O.T.E. va fi un succes, atunci România se poate gândi chiar la organizarea Jocurilor Olimpice de Iarnă”.
Primar Adrian Veştea: ,,Este cea mai importantă vizită oficială din istoria sportului râşnovean. După ce a primit Flacăra Olimpică, Râşnovul are onoarea să-l aibă oaspete pe conducătorul mişcării olimpice mondiale, domnul Jaques Rogge. Râşnovul olimpic este o realitate şi această vizită oficială ne-a încărcat cu multă energie pentru săptămâna grea care urmează”.

 

 

 

Ultima actualizare ( Luni, 18 Februarie 2013 08:51 )
 
Program oficial FOTE Braşov 2013 PDF Imprimare Email

 

Programul zilnic pe sporturi

Schi alpin – Programul oficial

Sâmbătă  16. 02. 2013
Sosirea delega
țiilor

Duminică    17. 02. 2013
08:30 – 10:00        Antrenament
11:00 – 12:00        Inspec
ție pârtie Fete
12:30 – 13:30        Inspec
ție pârtie Băieți
16:00 – 17:00
Ședința căpitanilor de echipă

Luni   18. 02. 2013
08:00 – 09:00         Încălzire  Slalom Uria
ș (GS) Fete
09:00 – 09:30         Inspec
ție GS Fete – prima rundă
10:00 – 11:30         GS Fete – prima rundă
12:30 – 13:00         Inspec
ție GS Fete – a doua rundă
13:30 – 15:00         GS Fete – a doua rundă
18:00 – 19:00
Ședința căpitanilor de echipă
19:30 – 21:00         Ceremonia de acordare a medaliilor

Marți  19. 02. 2013
08:00 – 09:00         Încălzire GS Băie
ți
09:00 – 09:30         Inspec
ție GS Băieți– prima rundă
10:00 – 11:30         GS Băie
ți – prima rundă
12:30 – 13:00         Inspec
ție GS Băieți – a doua rundă
13:30 – 15:00         GS Băie
ți – a doua rundă
18:00 – 19:00
Ședința căpitanilor de echipă
19:30 – 21:00         Ceremonia de acordare a medaliilor

Miercuri  20. 02. 2013
08:00 – 09:00         Încălzire  (Slalom) SL Fete
09:00 – 09:30         Inspec
ție SL Fete – prima rundă
10:00 – 11:30         SL Fete – prima rundă
12:30 – 13:00         Inspec
ție SL Fete – a doua rundă
13:30 – 15:00         SL Fete – a doua rundă
18:00 – 19:00
Ședința căpitanilor de echipă
19:30 – 21:00         Ceremonia de acordare a medaliilor

Thursday   21. 02. 2013
08:00 – 09:00         Încălzire Slalom (SL)  Băie
ți
09:00 – 09:30         Inspec
ție SL Băieți – prima rundă
10:00 – 11:30         SL Băie
țis– prima rundă
12:30 – 13:00         Inspec
ție SL Băieți– a doua rundă
13:30 – 15:00         SL Băie
ți – a doua rundă
18:00 – 19:00
Ședința căpitanilor de echipă
19:30 – 21:00         Ceremonia de acordare a medaliilor

Vineri    22. 02. 2013
08:00 – 17:00         Concurs pe echipe Paralel Mixt
19:00 – 19:30         Ceremonia de acordare a medaliilor

Competițiile de Schi alpin se vor desfășura în Poiana Brașov
GPS: 45°34‘76“N, 25°33‘30“E

Biatlon Programul Oficial

Sâmbătă 16.02.2013

Sosirea delegațiilor

Duminică 17. 02. 2013
09:30 – 11:30        Antrenament neoficial Fete
13:00 – 15:00        Antrenament neoficial Băie
ți
17:00 – 18:00
Ședința căpitanilor de echipă

Luni 18. 02. 2013
09:00 – 11:00        Antrenament oficial Fete
12:00 – 14:00        Antrenament oficial Băie
ți
17:00 – 18:00
Ședința căpitanilor de echipă

Marți 19. 02. 2013
09:00 – 09:50        Zeroing Fete
10:00 – 11:30        Individual 10 km Fete
12:00 – 12:50        Zeroing Băie
ți
13:00 – 14:30         Individual 12,5 km Băie
ți
19:30 – 21:00         Ceremonia de acordare a medaliilor

Miercuri 20. 02. 2013
09:00 – 11:00         Antrenament oficial Fete
12:00 – 14:00         Antrenament oficial Băie
ți
17:00 – 18:00
Ședința căpitanilor de echipă

Joi 21. 02. 2013
09:00 – 09:50         Zeroing Fete
10:00 – 11:30         Sprint 6 km Fete
12:00 – 12:50         Zeroing Băie
ți
13:00 – 14:30         Sprint 7,5 km Băie
ți
19:30 – 21:00         Ceremonia de acordare a medaliilor

Vineri 22. 02. 2013
9:00 –   09:45         Zeroing Fete+ Băie
ți
10:00 – 12:00
Ștafetă mixtă 2×6 km Fete + 2×7,5 km Băieți
19:00 -  19:30          Ceremonia de acordare a medaliilor

Sâmbătă 23. 02. 2013
Plecarea delega
țiilor

Competițiile de Biatlon se vor desfășura la Cheile Gradistei – Fundata
GPS: 45 ° 27 ’10”N; 25 ° 17′ 59” E.

Schi Fond – Programul Oficial

Sâmbătă  16.02.2013
Sosirea delega
țiilor

Duminică  17.02.2013
10.00-13.00   Antrenament oficial Technică Liberă (FT)
17.30-18.30
Ședința căpitanilor de echipă

Luni  18.02.2013
10.00-11.30    7.5 km FT Fete
11.30-13.00    10.00 km FT Băie
ți
14.30-16.30    Antrenament oficial Tehnică clasică (CT)
17.30-18.30
Ședința căpitanilor de echipă
19:30-21:00    Ceremonia de acordare a medaliilor

Joi  19.02.2013

10.00-11.30     5 km CT Fete
11.30-13.00     7,5 km CT Băie
ți
14.30-16.30     Antrenament neoficial
19:30-21:00      Ceremonia de acordare a medaliilor

Miercuri 20.02.2013

10.00-13.00     Antrenament oficial Sprint FT
17.30-18.30
Ședința căpitanilor de echipă

Joi  21.02.2013

10.00-10.35      Calificări Sprint  FT Fete
10.45-11.30      Calificări Sprint FT Băie
ți
12.00-12.30
Ședința căpitanilor de echipă
12.30-14.30      Finala Sprint FT Fete + Băie
ți
15.30-16.30      Antrenament oficial FT+CT
17.30-18.30
Ședința căpitanilor de echipă
19:30-21:00      Ceremonia de acordare a medaliilor

Vineri 22.02.2013
10.00-12.00
Ștafetă mixtă -4 x 5 km
19.00-19.30     Ceremonia de acordare a medaliilor

Sâmbătă  23.02.2013
Plecarea delega
țiilor

Competițiile de Schi Fond se vor desfășura pe Valea Rasnoavei (Predeal)

GPS: 45°29’21, 66“N, 25°32’49, 31“E

Patinaj artistic – Programul Oficial

Sâmbătă  16.02.2013

Sosirea Delegațiilor

Duminică  17.02.2013

19:30 – 21:00   Ceremonia de deschidere

Luni 18.02.2013

16:30 – 21:30  Antrenament neoficial Fete și Băieți

16.30 – 17.00 Fete  Gr. 1 (5)

17.00 – 17.30 Fete Gr. 2 (6)

17.30 – 18.00 Fete Gr. 3 (6)

18.15 – 18.45 Fete Gr. 4 (6)

18.45 – 19.15 Fete Gr. 5 (6)

19.15 – 19.45 Băieți Gr. 1 (5)

20.00 – 20.30 Băieți Gr. 2 (5)

20.30 – 21.00 Băieți Gr. 3 (6)

21.00 – 21.30 Băieți Gr. 4 (6)

Activități în afara gheții

Marți          19.02.2013

13:00 – 14:00 Ședința căpitanilor de echipă

14:00 – 15:00              Tragere la sorți

15:30 – 16:00 Ședința arbitrii

16:00 – 16:30              Judges meeting

Activități pe gheață

Marți          19.02.2013

16:30 -22:00   Antrenament oficial Fete și Băieți

16.30 – 17.00 Fete Gr. 1 (5)

17.00 – 17.30 Fete Gr. 2 (6)

17.45 – 18.15 Fete Gr 3 (6)

18.30 – 19.00 Fete Gr. 4 (6)

19.00 – 19.30 Ladies Gr. 5 (6)

19.45 – 20.15 Băieți Gr. 1 (5)

20.15 – 20.45 Băieți Gr. 2 (5)

21.00 – 21.30 Băieți Gr. 3 (6)

21.30 – 22.00 Băieți Gr. 4 (6)

Miercuri    20.02.2013

08:00 – 11:00  Antrenament oficial Fete și Băieți

08.00 – 08.30 Program scurt Fete Gr. 1

08.30 – 09.00 Program scurt Fete Gr. 2

09.15 – 09.45 Program scurt Fete Gr. 3

09.45 – 10.15 Program scurt Fete Gr. 4

10.30 – 11. 00 Program scurt Fete Gr. 5

11.00 – 11.30 Program scurt Băieți Gr. 1

11.45 – 12.15 Program scurt Băieți Gr. 2

12.15 – 12.45 Program scurt Băieți Gr. 3

13.00 – 13.30 Program scurt Băieți Gr. 4

Miercuri   20.02.2013

14:00 – 17:36 Program scurt Fete

14.00 – 14.06  Încălzire Gr. 1 (5)

14.06 – 14.36 Concurs

14.36 – 14.42 Încălzire Gr. 2 (6)

14.42 – 15.20 Concurs

15.35 – 15.41  Încălzire Gr. 3 (6)

15.41 – 16.15 Concurs

16.15 – 16.21  Încălzire Gr 4 (6)

16.21 – 16.55 Concurs

16.55 -17.01  Încălzire Gr. 5 (6)

17.01 – 17.36 Concurs

Miercuri    20.02.2013

18:00 – 20:55 Program scurt Băieți

18.00 -18.06  Încălzire Gr. 1 (5)

18.06 – 18.36 Concurs

18.36 – 18.42  Încălzire. 2 (5)

18.42 – 19.10 Concurs

19.25 – 19.31  Încălzire Gr. 3 (6)

19.31 – 20.10 Concurs

20.10 – 20.16  Încălzire Gr. 4 (6)

20.16 – 20.55 Concurs

Joi        21.02.2013

09:00 – 12:30 Antrenament oficial Fete

09.00 – 09.30 Stil Liber Fete Gr. 1

09.30  -10.00 Stil Liber Fete Gr. 2

10.15 – 10.45 Stil Liber Fete Gr. 3

10.45 – 11.15 Stil Liber Fete Gr. 4

11.30 – 12.00 Stil Liber Fete s Gr. 5

Joi       21.02.2013

12:30 – 17:15   Stil Liber Fete

12.30 – 12.36 Încălzire Gr. 1 (5)

12.36 – 13.10 Concurs

13.10 – 13.16 Încălzire Gr. 2 (6)

13.16 – 14.00 Concurs

14.15 – 14.21 Încălzire Gr. 3 (6)

14.21 – 15.00 Concurs

15.00 – 15.06 Încălzire Gr. 4 (6)

15.06 – 15.45 Concurs

16.00 -16.06 Încălzire Gr. 5 (6)

16.06 – 16.45 Concurs

17.00 – 17.15 Ceremonie Flori Fete

17:30 – 19:45    Antrenament Stil Liber (FS) Băieți

17.30 – 18.00 FS Băieți Gr. 1 (5)

18.00  – 18.30 FS Băieți Gr. 2 (5)

18.45 – 19.15 FS Băieți Gr. 3 (6)

19.15 – 19.45 FS Băieți Gr 4 (6)

19:30 – 21:00  Ceremonia de acordare a medaliilor Fete

Vineri         22.02.2013

10:00 – 13:40   Concurs Stil Liber (FS) Băieți

13:55-14:10 Ceremonie Flori

19:00 – 19:30     Ceremonia de acordare a medaliilor

19:30 – 21:00    Ceremonia de închidere

Sâmbătă        23.02.2013

Plecarea delegațiilor

Patinoarul – Poiana Brasov :

GPS: Lat: 45o35’20’’N; Long: 25o32’53’’E

Hochei pe gheață – Programul Oficial

Sâmbătă 16.02.2013

Sosirea delegațiilor

Duminică 17.02.2013

09:00 – 10:00              Antrenament A1 – Rusia (RUS)

10:30 – 11:30             Antrenament A2 – Elvetia (SUI)

12:00 – 13:00            Antrenament B1 – Finlanda (FIN)

13:30 – 14:30              Antrenament B2 – Cehia (CZE)

15:00 – 16:00              Antrenament A3 – Letonia (LAT)

16:30 – 17:30              Antrenament B3 – România (ROU)

18:00 – 18:30 Ședința Căpitanilor de Echipă

Luni 18. 02. 2013

09:00 – 09:30              Antrenament A1 – RUS

10:00 – 10:30              Antrenament A2 – SUI

11:00 – 11:30              Antrenament B1 – FIN

12:00 – 12:30              Antrenament B2 – CZE

13:00 – 14:00              Antrenament B3 – ROU

14:30 – 15:30              Antrenament A3 – LAT

16:00 – 18:30            Meci RUS – SUI

20:00 – 22:30              Meci FIN – CZE

Marți  19. 02. 2013

09:00 – 09:30              Antrenament A2 – SUI

10:00 – 10:30              Antrenament A3 – LAT

11:00 – 11:30            Antrenament B3 – ROU

12:00 – 12:30              Antrenament B1 – FIN

13:00 – 14:00             Antrenament A1 – RUS

14:30 – 15:30             Antrenament B2 – CZE

16:00 – 18:30              Meci SUI – LAT

20:00 – 22:30              Meci ROU – FIN

Miercuri 20. 02. 2013

09:00 – 09:30              Antrenament A3 – LAT

10:00 – 10:30              Antrenament A1 – RUS

11:00 – 11:30              Antrenament B2 – CZE

12:00 – 12:30              Antrenament B3 – ROU

13:00 – 14:00              Antrenament A2 – SUI

14:30 – 15:30              Antrenament B1 – FIN

16:00 – 18:30              Meci LAT – RUS

20:00 – 22:30           Meci CZE – ROU

22:30 – 23:00 Ședința căpitanilor de echipă

Joi 21. 02. 2013

09:00 – 09:30            Antrenament Grupa A3

10:00 – 10:30             Antrenament Grupa B3

11:00 – 11:30             Antrenament Grupa A2

12:00 – 12:30             Antrenament Grupa B2

13:00 – 14:00             Antrenament Grupa A1

14:30 – 15:30              Antrenament Grupa B1

16:00 – 18:30              Meci pentru locul 5: Grupa A3 -Grupa B3

20:00 – 22:30           Meci pentru medalia de bronz:  Grupa A2 –Grupa B2

Vineri  22. 02. 2013

09:00 – 09:30            Antrenament Grupa A1

10:00 – 10:30            Antrenament Grupa B1

14:30 – 17:00              Finala

15:30 – 16:00 Ședința căpitanilor de echipă

17:00 – 18:00            Ceremonia de acordare a medaliilor

Meciurile de Hochei se vor desfășura la Patinoarul Olimpic Brașov:
GPS: 45o39’49’’N, 25o36’44’’E

Address: Turnului 5, 500152 Brasov, Romania

Short Track - Programul Oficial

Vineri 15.02.2013
Sosirea Delega
țiilor

Sâmbătă 16.02.2013
10:00 – 16:15 Antrenament oficial
10:00 – 10:50 AUT (1), BLR (2) , BEL (3) BIH (1) – 7 Patinatori Fete
și Băieți
11:05 – 11:55 BUL (4), CRO (1), CZE (4) – 9 Patinatori Fete
și Băieți
12:10 – 13:00 FRA (4), GER (4), GBR (4) – 12 Patinatori Fete
și Băieți
13:15 – 14:05 HUN (4), ITA (4), LAT (4) – 12 Patinatori Fete
și Băieți
14:20 – 15:10 POL (4), ROU (4), RUS (4) – 12 Patinatori Fete
și Băieți
15:25 – 16:15 SVK (2), SWE ( 1), TUR (4), UKR (4) – 11 Patinatori Fete
și Băieți

Duminică 17.02.2013
09:00- 10:00 Încălzire Fete
și Băieți
10:00–14:00 1500 m Fete, 1500 m Băie
ți, 3000 m Ștafetă Mixtă

14:00 Ceremonie Flori
19:30 –21:00 Ceremonia de deschidere

Luni 18.02.2013
09:00-10:00 Încălzire Fete
și Băieți
10:00-15:00 500 m Fete, 500 m Băie
ți, 3000 m Semifinale ștafetă mixtă
15:00 Ceremonie Flori
19:30-21:00 Ceremonie decernare flori peentru probele 1500 m
și 500 m (Fete și Băieți)

Marți 19.02.2013
9:00-10:00 Încălzire Fete
și Băieți
10:00-15:00 1000 m Fete, 1000 m Băie
ți, 3000 m Finala ștafetă mixtă
15:00 Ceremonia Flori
19:30-21:00 Ceremonie decernare flori peentru  3000 m
ștafetă mixtă

Competițiile de Short Track se vor desfășura la Patinoarul – Poiana Brasov :
GPS: Lat: 45o35’20’’N; Long: 25o32’53’’E

Sărituri cu Schiurile – Program Oficial

Sâmbătă 16 februarie
Sosirea Delega
țiilor

Duminică 17 februarie
10:30- 13:00 Antrenament oficial Băie
ți HS 100- 3 runde
13:30-16:00 Antrenament oficial Fete HS 71- 3 runde
19:30 – 21:00 Ceremonia de deschidere

Luni 18 februarie
9:30-10:30 Antrenament oficial Băie
ți
10:30-11:30 Antrenament oficial Băie
ți
11:30-14:00 Individual Băie
ți HS 100
14:30 – 15:00 Ceremonie Flori
16:00-17:00
Ședința căpitanilor de echipă
19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor – Băie
ți

Marți 19 februarie
9:00-10:00 Antrenament oficial Fete
10:00-11:00 Antrenament oficial Fete
11:00-13:30 Individual Fete HS 71
13:30 – 14:00 Ceremonie Flori
13:30-16:00Antrenament oficial Băie
ți HS 100 – 2 Rounds
16:30-17:30
Ședința căpitanilor de echipă
19:30 – 21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor – Fete

Miercuri 20 februarie
09:00-10:30 Antrenament oficial Băie
ți
10:30-13:00 Concurs pe echipe Băie
ți HS 100
13:00-13:30 Ceremonie Flori
13:00-16:00 Antrenament oficial Fete HS 71 – 2 runde
16:30-17:30
Ședința căpitanilor de echipă
19:30 – 21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor – Băie
ți

Joi 21 februarie
10:00-11:30Antrenament oficial Fete
11:30-14:00 Concurs pe echipe Fete HS 71
14:00-14:30 Ceremonie Flori
16:00-17:00
Ședința căpitanilor de echipă
19:30 – 21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor – Fete

Vineri 22 februarie
10:00-11:30 Antrenament Mixt
11:30 – 14:00 Concurs echipe Mixt HS 71
14:30-15:00 Ceremonie Flori
19:00 – 19:30 Ceremonia de acordare a medaliilor

Sâmbătă 23 februarie
Plecarea Delega
țiilor

Concursurile de Sărituri cu Schiurile se vor desfășura pe Valea Cărbunării – Râșnov
GPS: Lat: 45o35’N ; Long: 25o33’E

Snowboard – Programul Oficial

Sâmbătă  16. 2. 2013

Sosire Delegați

10:00 – 12:00          Antrenament liber

16:00 – 17:00 Ședința căpitanilor de echipă

Luni 18. 2. 2013

10:00 – 10:30           Inspecție

10:30 – 13:30            Antrenament SBX

17:00 – 18:00 Ședința căpitanilor de echipă

Marți 19. 2. 2013

09:00 -   9:15       Inspecție SBX

09:15 – 10:15       Antrenament SBX

10:30 – 13:30        Calificări SBX

14:00 – 15:30        Finale SBX

17:00 – 18:00 Ședința căpitanilor de echipă

19.30 – 21.00        Ceremonia de acordare a medaliilor

Miercuri 20. 2. 2013

10:00 – 13:00         Antrenament PGS

17:00 – 18:00 Ședința căpitanilor de echipă

Joi 21. 2. 2013

09:00 – 09:30        Inspecție PGS

09:45 – 13:00     Calificări 1 și 2 PGS

13:30 – 15:30        Finale PGS

19.30 – 21.00        Ceremonia de acordare a medaliilor

Sâmbătă  23. 2. 2013

Plecarea delegațiilor

Concursurile de Snowboard se vor desfășura pe pârtia “Clăbucet Sosire” – Predeal
GPS:
45°29‘36“N, 25°34‘49“E

 

 

Ultima actualizare ( Vineri, 15 Februarie 2013 20:16 )
 


Pagina 8 din 12
Banner

Evenimente

  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow

Curs Valutar

 Tara Simbol Curs
State flagEUR 4.5950
State flagGBP 5.1944
State flagUSD 3.8316
State flagXAU 159.7366

2017-09-22
Sursa: BNR

Autentificare

Contor vizitatori

447033
Azi198
Ieri272
Saptamana aceasta1599
Total447033
Conținutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziția oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului României.
Portal Primăria Râşnov © 2010 - 2017